Pár slov o CREASOFTu

Naše cesta vede od malé firmičky dvou nadšených vysokoškoláků a jediného zákazníka až po nejvýznamnějšího dodavatele digitálních nástrojů, které dnes využívá více než 50 % českého distribučního trhu s finančními produkty. V roce 2022 jsme provedli akvizici malého startupu na Slovensku a postupně rozšiřujeme naše služby i slovenským finančním zprostředkovatelům.

Od zahájení naši činnosti v roce 1998 klademe důraz na základní hodnoty jako je funkční inovace a produktová kvalita. Při tvorbě našich řešení se opíráme zejména o hluboké znalosti a zkušenosti našich klíčových lidí v oboru. Ty kombinujeme s nejnovějšími poznatky a trendy z oblasti digitalizace i požadavků legislativní regulace. V roce 2023 jsme získali certifikát bezpečnosti ISO27001, který oficiálně potvrzuje, že CREASOFT má zaveden kvalitní systém řízení bezpečnosti informací, který zajišťuje ochranu všech dat našich klientů.

V čele CREASOFTu stojí od roku 2016 jeho spoluzakladatel Tomáš Síkora, který na zprostředkovatelském a pojistném trhu působí již 30 let.

V roce 2021 jsme naše produktové portfolio rozšířili o úvěrové srovnávače díky spojení se společností IFA Services, s.r.o., která se stejně jako CREASOFT, s.r.o., stala součástí nově založeného holdingu TORKILD, a.s..

Historie produktů

Již 25 let se specializujeme zejména na vývoj modulárního back-end systému pro správu a rozvoj obchodů, CRM a řízení obchodníků, zprostředkovatelů finančně-poradenských společností. V roce 2016 jsme jako první na trhu představili srovnávače vlastností pojistných produktů ZETEO s možností online sjednání smlouvy a digitálního záznamu z jednání se zákazníkem. Současné portfolio našich srovnávačů zahrnuje kompletní retailové produkty od pojištění vozidel, majetkového, cestovního a životního pojištění až po hypotéky a spotřebitelské úvěry.

“Budoucnost efektivní a ekonomicky udržitelné digitalizace distribuce finančních produktů vidím v platformizaci služeb a propojování databází účastníků trhu. ”

Tomáš Síkora, CEO

Management

Tomáš Síkora

Chief Executive Officer
 • v oblasti zprostředkování finančních produktů a pojišťovnictví působí od roku 1992
 • 9 let řídil Českou asociaci pojišťoven, paralelně i její dceřinou společnost SUPIN, s.r.o.
 • pracoval rovněž jako poradce členů představenstev pojišťoven a byl předsedou Výboru pro finanční trh ČNB

Jaroslav Síkora

Head of Sales & Support
 • od roku 1998 se podílí na technickém vývoji SW řešení i definování business procesů pro distribuci finančních produktů
 • je spoluzakladatel CREASOFT a její jednatel

Hynek Svatoš

Head of IT Development
 • hlavní vývojový architekt produktů CREASOFT
 • v oblasti vývoje software pro zprostředkovatelský trh se pohybuje od roku 1998

Dominik Skála

Scrum master ZETEO
 • v Creasoftu pracuje již od roku 2015
 • začínal jako tester a postupně se vypracoval na vedoucího testovacího oddělení a scrum mastera pro srovnávač a sjednavač pojistných a úvěrových produktů ZETEO

Jan Vondrus

Head of MAXX Development CZ/SK
 • v CREASOFTu pracuje od roku 2011
 • řídí klíčové projekty CREASOFT a rozvíjí informační systém MAXX

Jana Snozová

Head of ZETEO Development CZ/SK
 • 5 let pracovala v Allianz pojišťovně nejprve jako produktový specialista, poté jako pojistný matematik
 • následně působila 3 roky jako senior konzultant pro pojišťovnictví ve společnosti Deloitte
 • v CREASOFTu začínala jako business analytik a nyní řídí rozvoj všech srovnávačů a sjednávačů pojistných a úvěrových produktů ZETEO

Jak šel čas