Fintechové firmy CREASOFT a IFA Services se spojily. Nová společnost se stane jedničkou na trhu

Creasoft

Praha, 4. listopadu 2021 –   Společnosti CREASOFT – lídr v oblasti softwarových řešení pro distributory finančních produktů a IFA Services – IT specialista na hypoteční a úvěrové nástroje, spojují svoje aktivity pod nově založený ATAQAMA Holding, a.s. Majoritním akcionářem společnosti jsou současní majitelé společnosti CREASOFT a Artur Petržilka, majitel IFA Services, získal minoritní podíl. Vedením Holdingu byl pověřen Tomáš Síkora, současný ředitel společnosti CREASOFT.

Spojením komplementárních aktivit obou společností dojde k rozšíření nabídky produktů  a softwarových služeb pro zákazníky. „Vylepšíme technologické zázemí, sjednotíme produktovou strategii a vzájemným sdílením know-how nabídneme klientům vyšší kvalitu našich služeb.  Současně chceme posílit i naše aktivity na Slovensku, kde již IFA svoje působení v minulosti zahájila,“ říká Tomáš Síkora, člen představenstva ATAQAMA Holding a ředitel společnosti CREASOFT.

Cíle a vize ATAQAMA Holding

V roce 2022 bude společnost pracovat na utvrzení pozice jedničky v ČR a posilování všeobecného vnímání jako leadera segmentu. Český trh stále nabízí zajímavé příležitosti. „Mnozí velcí hráči z oblasti nezávislých distributorů, kaptivních obchodníků finančních institucí nebo pojišťovacích makléřů stále ještě nevyužívají externí IT služby. Některé nástroje si zatím „vyrábějí” sami, jiné nemají. Odhaduji, že je tu ještě 100% potenciál růstu,“ uvádí Tomáš Síkora.

Co se týče dlouhodobých cílů, plánujefirma vybudovat silnou pozici i v SR. Následně pak zahájí přípravu expanze do Evropy tak, aby v roce 2025 mohla realizovat úspěšný pilotní vstup na první z dalších trhů. „Současní i noví klienti obou společností pod strukturou ATAQAMA získají jednotnou produktovou podporu a obchodní filozofii a postupně i sjednocení designu produktů a technologií.  Zároveň vznikne největší společnost na trhu s reálnou schopností obsloužit komplexní potřeby distribuce pojištění, investic, hypoték až po spotřebitelské úvěry. Aktuálně obsluhujeme 50 % potenciálu trhu,“ představuje společnou vizi Tomáš Síkora.

Sedmnáct let úspěšného růstu

Společnost CreaSoft se už 17 let specializuje zejména na vývoj modulárního back-end systému pro správu a rozvoj obchodů, CRM a řízení obchodníků zprostředkovatelů finančně-poradenských společností. Jako první na trhu v roce 2016 rovněž uvedla srovnávače vlastností pojistných produktů s možností on-line sjednání smlouvy a digitálního záznamu z jednání se zákazníkem.  Portfolio srovnávačů zahrnuje kompletní retailové produkty od pojištění vozidel, majetkového a cestovního pojištění až po životní pojištění. Jakub Indra, obchodní ředitel ZFP Akademie, a.s. uvádí: “Naše společnost spustila v roce 2018 srovnávač a sjednávač neživotního pojištění od společnosti CreaSoft. Díky tomuto nástroji získali obchodníci velmi proklientský nástroj na řešení problematiky pojištění aut a nemovitostí. Využívání tohoto systému nám pomohlo k navýšení produkce v neživotním pojištění téměř o 100 % od začátku spolupráce. Společnost CreaSoft vnímáme jako velmi dobrého partnera a pracujeme společně na rozšíření spolupráce.

CreaSoft v číslech

CreaSoft poskytuje služby bezmála 30 distributorům finančních produktů. „Přes naše nástroje se sjednají smlouvy s objemem tři čtvrtě miliardy ročního pojistného. Naši zákazníci mají síť více jak 10 tisíc aktivních obchodních zástupců a starají se o více než půlmilionu klientů a milion jejich smluv. Naše systémy zpracovaly dosud výplaty obchodníkům za téměř deset miliard korun,“ vyjmenovává Tomáš Síkora.

Partnerství firem nabídne kompletní nabídku služeb

IFA Services se zaměřuje od roku 2017 na nástroje pro sjednávání hypotečních a spotřebitelských úvěrů. První software na srovnání úrokových sazeb vytvořili původní majitelé již před založením firmy v roce 2013. V současnosti využívá produkty IFA Services více než 30 zákazníků. Nástroje IFA Services využívají klienti, kteří mají v současné době téměř 9 tisíc obchodních zástupců, kteří zprostředkovávají úvěry. To je téměř 45 % trhu externí distribuce. V letošním roce zákazníci IFA Services zprostředkují úvěry v objemu více než 100 mld. Kč, což činí zhruba 25 % trhu ČR.

„Pevně věřím, že propojení se zkušeným týmem CreaSoft upevní naše vedoucí postavení na trhu poskytovatelů softwarových řešení pro obchodníky s finančními produkty a umožní nám v budoucnu expandovat do dalších zemí“ doplňuje Artur Petržilka, jednatel IFA Services. Hypoteční srovnávač od IFA Services umožňuje poradci jednoduché, rychlé a transparentní srovnání nabídek jednotlivých finančních institucí na jednom místě na základě jednoduchých vstupů. To umožňuje poradci výrazně zjednodušit rozhodovací analýzu a pomůže v určení směru doporučeného řešení pro konkrétního klienta. “IFA Services vnímám nejen jako velmi dobrého obchodního partnera, ale i jako společnost, která stále pracuje na rozšíření a zefektivnění svých služeb. Protože v obchodě se stále objevují nové výzvy, které je dobré překonat. A hlavně se nespokojit se stávajícím stavem,” říká Marcela Zajac Mazáková, úvěrový analytik Partners Financial services, a.s.

Portfolio obou fintechových firem obsluhuje v současnosti více než padesát unikátních zákazníků, kterým tak svými produktovými a technologickými inovacemi zvyšuje uživatelskou hodnotu a zároveň podporuje jejich obchodní úspěchy.