CREASOFT a IFA services potvrzují pozici jedničky na trhu

Creasoft

“V roce 2022 budeme pracovat na upevnění naší pozice lídra trhu a slaďovat procesy i kultury obou společností. Současně chceme posílit naše aktivity na Slovensku, kde již IFA Services svoje působení v minulosti úspěšně odstartovala. V dlouhodobém horizontu pak zahájíme přípravu expanze tak, abychom mohli realizovat v roce 2025 úspěšný pilotní vstup na další z evropských trhů” odpovídá Tomáš Síkora v rozhovoru pro Profi Poradenství na otázku kam napřímí v budoucnu svoje síly nově vzniklý holding CREASOFT a IFA Services.

Společnosti CreaSoft a IFA Services – specialisté na softwarová řešení pro distributory finančních produktů spojily svoje aktivity pod nově založený holding. Majoritním akcionářem společnosti jsou současní majitelé společnosti CreaSoft a Artur Petržilka, majitel IFA Services, získal minoritní podíl. Vedením holdingu byl pověřen Tomáš Síkora, současný ředitel společnosti CreaSoft.

 V čem vidíte hlavní potenciál nově vzniklé společnosti?

Tomáš Síkora: Spojením obou firem do jedné skupiny upevníme naši vedoucí pozici na trhu poskytovatelů softwarových nástrojů pro komplexní pokrytí potřeb poradenských společností od pojištění, spoření, investic, hypoték až po spotřebitelské úvěry. Disponujeme rozsáhlým know-how nejen z IT, ale rovněž z oblasti finančních produktů, potřeb distribučního trhu i související legislativy. Kromě zkušených IT specialistů a vývojářů máme špičkové analytiky a produktové odborníky s rozsáhlými zkušenostmi z renomovaných poradenských firem. 

Pane Petržilko, co bylo vaší motivací pro vstup do holdingu se společností CreaSoft?

Artur Petržilka: Motivací pro spojení s Tomášem a kolegy z CreaSoft bylo využití společných synergií našich produktů a rozšíření portfolia, využití zkušeností z trhu a samozřejmě další společný růst. Upřímně, pro nás nebylo ani jiné volby. CreaSoft je na trhu stabilním profesionálem s dlouhou tradicí a výbornou reputací. Stejně jako my v oblasti digitalizace distribuce hypoték a spotřebitelských úvěrů je i CreaSoft lídr trhu v digitalizaci pojištění i dalších IT řešení pro řízení a správu obchodů a distribuce. Osobně se na spolupráci moc těším a jsem přesvědčen, že nás posune dále za hranice republiky.

Segment distribuce finančních produktů určitě má své hranice. Domníváte se, že je na českém trhu ještě prostor pro další růst?

Tomáš Síkora: Společně v tuto chvíli obsluhujeme téměř 50 % potenciálu trhu, což je více než 50 unikátních zákazníků. Naše klienty tvoří nezávislé distribuční a finančně-poradenské společnosti, kaptivní obchodníci finančních institucí nebo například pojišťovací makléři. Věříme, že český trh ještě nabízí řadu zajímavých příležitostí u společností, které si zatím vytvářejí některá softwarová řešení sami, velmi často ne zcela dokonale, a především velmi draze. My silně věříme na stále větší inklinaci k outsorcingu IT služeb.

A kam napřímíte svoje síly do budoucna?

Tomáš Síkora: V roce 2022 budeme pracovat na upevnění naší pozice leadera trhu a slaďovat procesy i kultury obou společností. Současně chceme posílit naše aktivity na Slovensku, kde již IFA Services svoje působení v minulosti úspěšně odstartovala. V dlouhodobém horizontu pak zahájíme přípravu expanze tak, abychom mohli realizovat v roce 2025 úspěšný pilotní vstup na dalších z evropských trhů.

Přes nástroje CreaSoft sjednají distributoři smlouvy s objemem tři čtvrtě miliardy ročního pojistného. Zákazníci CreaSoftu spolupracují s více jak 10 tisíci aktivními obchodními zástupci, starají se o více než půlmilionu klientů a milion jejich smluv. Systémy CreaSoft zpracovaly dosud výplaty obchodníkům za téměř deset miliard korun.

Nástroje IFA Services využívají společnosti, které v současné době disponují téměř 9 tisíci zprostředkovateli úvěrů. To je téměř 45 % trhu externí distribuce. V letošním roce zákazníci IFA Services zprostředkují úvěry v objemu více než 100 miliard korun.