Agregátor ZETEO posouvá prodej životního pojištění na “vyšší level”

CreasoftZeteo

Srovnavač a on-line sjednavač životního pojištění ZETEO život je první nástroj svého druhu pro finanční poradce na českém trhu. Porovnává a sjednává produkty podle toho, jak odpovídají potřebám klienta, nikoli pouze podle ceny.

 ” Těší nás, že se nám podařilo do jednoho nástroje vměstnat objektivitu, uživatelský komfort, legislativní čistotu a kompletní digitální proces sjednání životního pojištění. ” říká Tomáš Síkora v rozhovoru pro sever Opojisteni.cz

Creasoft posouvá prodej životního pojištění na vyšší level

Porovnání životního pojištění je leta diskutované téma. Vzhledem ke složitosti produktu není srovnání životního pojištění jednoduché. Pro Creasoft to ale byla výzva! Intenzivní práce v loňském lockdownovém roce přinesla výsledky a Creasoft letos představil jako první na trhu agregátor produktů životního pojištění ZETEO život. Umí produkty životního pojištění nejen porovnat, ale zároveň sjednat. Na detaily jsme se zeptali Tomáše Síkory, ředitele firmy Creasoft.

Tomáši, co bylo hlavním impulzem pro vývoj produktu na srovnání životního pojištění?

Impulzů bylo více. Jednak nabízíme srovnavače již k pojištění majetku, vozidel i cestovního pojištění, tak jsme chtěli nabídnout našim klientům moznost porovnat komplexní spektrum základního portfolia pojistných produktů. A samozřejmě to pro nás byla obrovská výzva. Životní pojištění je složitý produkt, jehož sjednání musí probíhat v souladu s přísnými požadavky legislativy. Od začátku jsme věděli, že naším cílem není vytvořit další v řadě produktových katalogů, které na trhu již jsou k dispozici a orientují se pouze na cenu, ale že chceme na trhu představit sofistikovaný IT nástroj, který se bude umět podívat na klienta a jeho potřeby očima poradce a odvést za něho velkou část náročné práce. A to si myslím, že se nám podařilo. 

Jak tedy vlastně funguje ZETEO život?

ZETEO život podporuje celý proces nabídky a sjednání životního pojištění. Zaznamená informace o klientovi, jeho potřeby a požadavky, doporučí parametry pojištění a provede jeho modelaci, vyhodnotí AML a zdravotní dotazník, srovná relevantní nabídky od konkurenčních pojišťoven a vybrané pojištění bezpapírově sjedná. Systém umožňuje vytvářet a sjednat i nabídky, které tvoří více produktů od různých pojišťoven nebo pojištění několika osob v rámci jednoho procesu. Porovnává nabídky rezervotvorných i rizikových produktů životního pojištění. Umí namodelovat pojištění pro celou rodinu tak, že z každého produktu pro ni vybere tu nejvhodnější kombinaci připojištění. Celý proces je kompletně bezpapírový. Přidanou hodnotou je i skutečnost, že veškeré procesy respektují aktuální požadavky legislativy.  Na compliance čistotu klademe velký důraz. A to jak při vytváření záznamu o jednání nebo plnění požadavků AML a GDPR.